Torba medyczna fizjoterapeuty

Jesteś fizjoterapeutą mobilnym lub pracujesz w klubie sportowym? Często zmieniasz lokalizację pracy, chcesz uporządkować wszystkie akcesoria oraz przybory niezbędne do terapii i potrzebujesz porządną, pojemną i praktyczną torbę medyczną do pracy „w terenie” poza gabinetem?

A może jesteś świeżo upieczonym absolwentem fizjoterapii i szukasz wyprawki dla rehabilitanta? 

Torba medyczna fizjoterapeuty angielskiej firmy Ultimate Performance to doskonała opcja dla specjalisty, który ceni sobie porządek w miejscu pracy, lubi mieć wszystko pod ręką i nie ma czasu na szukanie w dużej komorze torby zagubionych nożyczek lub niewielkiej taśmy do kinesiotapingu.

Medical Bag Ultimate Performance została stworzona przez fizjoterapeutów dla fizjoterapeutów. Uwzględnia wszystkie potrzeby profesjonalisty podczas wykonywania swojej pracy.

Została specjalnie zaprojektowana tak, aby zapewnić błyskawiczny dostęp do wszystkich umieszczonych w niej rzeczy.

Torba medyczna fizjoterapeuty to świetny pomysł na trafiony i praktyczny prezent dla profesjonalisty!

Torba medyczna fizjoterapeuty - kup lub czytaj więcej

Torba medyczna fizjoterapeuty posiada liczne przegródki oraz rzepy pozwalające przesuwać i regulować przekładki (kieszenie) w zależności od potrzeb. Oznacza to, że możesz ułożyć sobie przedziałki według własnych potrzeb i dopasować do aktualnie przechowywanych akcesoriów.

Dodatkowo posiada biodrówkę, którą można odpiąć od torby i zapiąć w pasie. Jest to wygodna opcja dla osób, które np. w trakcie meczu potrzebują szybko udzielić pomocy zawodnikowi, a nie chcą brać na boisko całej ciężkiej torby. 

Podstawa torby jest usztywniona, co pozwala na lepsze przechowywanie potrzebnych akcesoriów.

Na górze torby znajduje się przezroczysta, foliowa kieszeń, w której idealnie mieszczą się dokumenty (np. dokumentacja pacjenta), ręcznik lub arkusz podkładu na łóżko do masażu.

Wymiary torby: L – 56 cm / W 32 cm / H – 30 cm 

Torba już wybrana, ale zastanawiasz się, czym ją wypełnić i co przyda się fizjoterapeucie w codziennej pracy? Co jest must have, a co można sobie odpuścić? Poniżej zamieszczamy listę najchętniej wybieranych produktów do fizjoterapii przez naszych klientów.

 • Kosmetyki do masażu to absolutna podstawa. W zależności od preferencji może być to olejek, emulsja lub krem. Do gabinetu proponujemy większe pojemności w baniakach o pojemności 5l, natomiast do torby, dla fizjoterapeuty mobilnego lepsza będzie opcja 500 ml w butelce. Bestsellerem do masażu jest bez wątpienia Emulsja do masażu Sixtus.
 • Taśmy do kinesiotapingu to drugi podstawowy produkt wykorzystywany w terapii. W ofercie posiadamy taśmy klasyczne w różnych kolorach, długie taśmy gabinetowe oraz szerokie (szczególnie przydatne w fizjoterapii miednicy i uroginekologicznej).
 • Taśmy do tapingu sztywnego różnej szerokości – w zależności od części ciała, która jest oklejana oraz celu, w którym jest ta metoda stosowana posiadamy różne rodzaje, długości i szerokości
 • Akcesoria do tapingu: nożyczki do taśm, nożyczki do bandaży oraz klej pod taśmy ułatwią i przedłużą trwałość aplikacji
 • Podkład z gąbki pod taśmy służy do zabezpieczenia oklejanej powierzchni przed uszkodzeniem skóry oraz ułatwia późniejsze usunięcie plastrów
 • Kompresy chłodzące oraz rozgrzewające są szczególnie przydatne dla fizjoterapeuty w klubie sportowym. Służą jako pierwsza pomoc przy kontuzjach, stłuczeniach oraz zabezpieczają uszkodzone miejsce przed powiększaniem się stanu zapalnego. W ofercie posiadamy kompresy wielorazowe oraz jednorazowe.
 • Opaska do podtrzymywania okładów – wielorazowa opaska zapinana na rzep do szybkiego podtrzymania okładów i kompresów zapobiegająca przemieszczaniu się opatrunku
 • Bandaże kohezyjne – charakteryzują się tym, że przylepiają się do siebie, a nie do skóry, co sprawia, że są idealne do podtrzymania okładu rozgrzewającego lub chłodzącego np. na mocno owłosionej części ciała (nie ciągną włosów i nie tworzą efektu „depilacji” podczas ściągania)
 • Bandaże półelastyczne do podtrzymywania okładów – kleją się do siebie oraz do skóry. Do błyskawicznego umiejscowienia kompresów, bandaży, itp.
 • Kosmetyki chłodzące/rozgrzewające oraz na kontuzje i siniaki – zmniejszają ryzyko powstania kontuzji, skracają czas regeneracji i przygotowują mięśnie do wysiłku. Są pomocne do szybkiego rozmasowania kończyn przed wysiłkiem zapewniając dodatkowy efekt termiczny.
 • Zamrażacze w sprayu – lód w sprayu to błyskawiczna pomoc przy kontuzjach sportowych
 • Plastry na otarcia i skaleczenia – plastry hydrokoloidowe to świetna opcja dla zabezpieczenia stopy przed otarciem w trakcie meczu, klasyczne plastry zapewniają ochronę przed skaleczeniami, a paski do zamykania ran są niezbędnikiem w apteczce do opatrywania ran ciętych
 • Zatyczki do nosa – do zatamowania krwawienia z nosa, przydatne szczególnie w sportach drużynowych i kontaktowych
 • Spray do dezynfekcji skóry oraz powierzchni (np. stołu do rehabilitacji)
 • Chusteczki jednorazowe nawilżane – kto używa, ten wie, że służą do wszystkiego i są dostępne w każdym sklepie

Powyższe produkty są jedynie propozycją, która pojawia się najczęściej w zamówieniach do klubów sportowych oraz gabinetów fizjoterapeutycznych, jednak każdy specjalista ma swoje ulubione produkty.

Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru asortymentu skontaktuj się z nami – chętnie Ci doradzimy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *