Stabilizatory kolana dla piłkarzy

Stabilizatory kolana dla piłkarzy to doskonałe wsparcie ortopedyczne dla zawodowców i amatorów. Wybór ortezy kolana do gry w piłkę nożną zależy od tego, jakiego wsparcia potrzebujesz i czy masz jakieś konkretne kontuzje, po których wracasz do zdrowia. Poziom, na którym grasz, ma również znaczenie, ponieważ korzystanie z niektórych stabilizatorów jest zabronione podczas meczów ze względów bezpieczeństwa.

Stabilizatory kolana do gry w piłkę nożną powinny zapewniać wystarczające wsparcie, a jednocześnie umożliwiać duży zakres ruchu kolana. Co zatem polecamy? 

Uniwersalne stabilizatory kolana do piłki nożnej

W przypadku ogólnego bólu kolan bez większych kontuzji polecamy uniwersalne stabilizatory:

Opaska kompresyjna kolana UP5150

Jest to najbardziej uniwersalna i najbardziej skuteczna opaska do gry w piłkę nożną, ponieważ jest bardzo wygodna i nie ogranicza ruchów, a jednocześnie zapewnia solidne wsparcie oraz zapobiega dalszym urazom.

Rekomendujemy ją w przypadku ogólnego bólu kolana związanego z łagodnym stanem zapalnym stawu oraz niewielkim urazem ścięgien. Opaska ta jest również przydatna do noszenia bezpośrednio po urazie, aby pomóc zmniejszyć obrzęk.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stabilizator neoprenowy kolana UP5310

Jeśli potrzebujesz nieco większego wsparcia lub cierpisz na przewlekłe stany zapalne ścięgien, wybierz neoprenowy stabilizator kolana zapinany na rzepy.

Neopren jest grubszy, niż elastyczne materiały kompresyjne, więc zatrzymuje znacznie więcej ciepła, oraz mocniej stabilizuje, a – jak wiadomo, ścięgna i stawy funkcjonują lepiej w ciepłym środowisku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stabilizator kompresyjny kolana z pasami UP5175

Dla piłkarzy, którzy są ciężsi lub potrzebują dodatkowego wsparcia polecamy zaawansowany, kompresyjny stabilizator kolana z dodatkowymi pasami oraz otworem na rzepkę.

Zapewnia on wyższy poziom wsparcia stawu dzięki dodatkowym regulowanym elastycznym paskom, które krzyżowo owijają się po bokach oraz bocznym stalowym sprężynom (fiszbinom), które chronią więzadła boczne.

Stabilizator jest wygodny, dzięki anatomicznemu kształtowi oraz płaskim szwom, które nie powodują ocierania.

CZYTAJ WIĘCEJ

UWAGA: Pamiętaj jednak, że fiszbiny zastosowane w stabilizatorach mogą być niedozwolone na profesjonalnym poziomie gry, podobnie jak produkty z mocno odsłoniętymi zawiasami i metalowymi elementami. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj je ze swoim sędzią lub organizatorem.

Ortezy kolan piłkarskich na konkretne kontuzje

Jeśli cierpisz na jakąś konkretną kontuzję kolana, bardziej odpowiedni może być jeden z poniższych stabilizatorów kolan. 

Opaska na zespół pasma biodrowo-piszczelowego ITBS UP5450

Jest to częsty uraz podczas biegania, powodujący zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego po zewnętrznej stronie kolana.

Orteza na zespół pasma biodrowo – piszczelowego ITBS UP5450 pomaga łagodzić objawy zespołu ITBS. Nadaje się do gry w piłkę nożną, ponieważ w żaden sposób nie ogranicza ruchomości kolana.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opaska podrzepkowa UP5724

Tendinopatia rzepki i choroba Osgooda Schlattera powodują przewlekły ból w przedniej części kolana. Szczególnie Osgood Schlatter jest bardzo powszechny u młodych piłkarzy.

Najlepszym stabilizatorem kolana podczas gry w piłkę nożną w przypadku urazów ścięgna rzepki jest wyprofilowana opaska podrzepkowa UP5724. Owija się ją wokół kolana, pod rzepką, wywierając nacisk na ścięgno.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stabilizator kolana biegacza UP5460

Ból rzepkowo-udowy (znany również jako kolano biegacza) pojawia się, gdy rzepka ociera się o znajdującą się pod nią kość udową. Kontuzja ta pojawia się częściej u kobiet, ale może dotyczyć także mężczyzn.

Rzepka znajduje się w rowku i porusza się w górę i w dół nad przednią częścią kości udowej. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest ona wyrównana, powoduje to podrażnienie i uszkodzenie chrząstki znajdującej się pod spodem.

Stabilizator kolana biegacza ma za zadanie pomóc kontrolować pozycję rzepki i „zmobilizować” ją do prawidłowego poruszania się. Stabilizator ten wywiera również nacisk na pasmo biodrowo-piszczelowe (ITBS) po zewnętrznej stronie kolana i na ścięgno rzepki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niezależnie od tego, czy wracasz do zdrowia po konkretnej kontuzji, czy po prostu potrzebujesz większego wsparcia i stabilności podczas biegania, mamy dla Ciebie odpowiednie zaopatrzenie fizjoterapeutyczne.

Pamiętaj jednak, aby zawsze konsultować się ze swoim fizjoterapeutą i nigdy nie grać z bolesną lub ostrą kontuzją kolana!

 

Wciąż nie potrafisz zdecydować, który stabilizator będzie odpowiedni?

Poznaj cały nasz katalog opasek, ortez i stabilizatorów kolana. 

STABILIZATORY KOLANA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *