Olejek czy balsam? Jaki produkt wybrać do masażu?

Olejek, czy balsam? Jaki produkt wybrać do masażu?

Olejek do masażu kontra balsam do masażu. Który jest lepszy? Wybór zależy od osobistych preferencji i konkretnych potrzeb. Obydwa mają swoje zalety, a wybór zależy w zasadzie od rodzaju masażu.

 

Olejek do masażu

Olejek do masażu zapewnia gładki poślizg, dzięki czemu nadaje się do dłuższych, płynnych pociągnięć.
Zapewnia mocne nawilżenie, co jest pożądane przy masażach tkanek głębokich oraz długich masażach relaksacyjnych. Zwykle zawiera kombinację olejków nośnych, a w niektórych przypadkach – olejków eterycznych dla dodatkowych korzyści aromaterapeutycznych. Po zabiegu olejki pozostawiają na skórze bardziej tłustą warstwę niż balsam.

Olejek neutralny do masażu Sixtus dostępny jest w 2 pojemnościach:

  • Butelka 500 ml z pompką
  • Baniak 3 l (idealny do gabinetu, kliniki, klubu sportowego)

Balsam do masażu

Balsam do masażu szybciej wchłania się w skórę i nie spływa, dlatego jest dobrym wyborem w przypadku krótszych masaży (np. sportowych) lub gdy pożądane jest szybkie wchłanianie. Zwykle ma lżejszą i mniej tłustą konsystencję w porównaniu do oleju.

Balsam często zawiera dodatkowe składniki nawilżające i ujędrniające. Dzięki temu jest idealny dla skóry suchej lub wrażliwej. Balsam jest również zwykle łatwiejszy do czyszczenia z ręczników, pościeli i odzieży.  

Emulsja do masażu Sixtus dostępna jest w 2 pojemnościach:

  • Butelka 500 ml
  • Baniak 3l (idealny do gabinetów, klubów i klinik)

Ważne!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów do masażu, jednak należy pamiętać, aby wybierać te o neutralnym składzie, gdyż np. intensywne substancje zapachowe, mocne konserwanty lub sztuczne barwniki mogą w dłuższym czasie spowodować podrażnienie skóry dłoni fizjoterapeuty (i pacjentów) lub nawet stan zapalny.

W sytuacji, gdy terapeuta wykonuje od kilku do kilkunastu masaży dziennie jest to niezwykle istotne – postaw na profesjonalizm.

Wniosek

Ostatecznie wybór pomiędzy balsamem do masażu a olejkiem sprowadza się do konkretnych celów masażu, pożądanego poziomu poślizgu i indywidualnych preferencji skóry. Niektórzy terapeuci i klienci decydują się nawet na użycie kombinacji obu podczas masażu. Mogą zacząć od olejku na początkowe etapy, a następnie przejść na balsam w celu głębszej pracy.

Eksperymentowanie z obydwoma i uwzględnienie takich czynników, jak zapach, konsystencja i korzyści terapeutyczne, pomaga określić, który z nich działa najlepiej w konkretnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *