Najlepsze stabilizatory nadgarstka na siłownię

Wybór najlepszego stabilizatora nadgarstka na siłownię może być wyzwaniem, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów tego produktu.

Zasada nr 1 – Jeśli odczuwasz znaczny ból lub nie wiesz, co dokładnie dzieje się z nadgarstkiem, powinieneś odpocząć i zasięgnąć profesjonalnej porady.

Pamiętaj, żeby nie trenować w bólu! Jest to szczególnie ważne w przypadku ostrego urazu, podejrzenia skręcenia lub nawet złamania.

Zasada nr 2 – Ważne jest, aby wybierać sprawdzone produkty wysokiej jakości, czyli najlepiej wyroby medyczne z oznaczeniem CE. Są to certyfikowane produkty, które przeszły rygorystyczne testy. Bardzo ważna jest również klasyfikacja wyrobu medycznego. Im wyższa klasa wyrobu, tym bardziej restrykcyjna procedura oceny zgodności. Nasze produkty mają najwyższą, 1 klasę.

Jak działają stabilizatory nadgarstka w treningu siłowym?

✅ Ortezy, czy opaski dają poczucie większej stabilizacji, co wpływa na bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

✅ Dzięki usztywnieniu stawów w okolicy nadgarstka wzmacnia się uchwyt, co sprawia, że trening jest bardziej efektywny, intensywny i następuje szybszy progres.

✅ Ściągacz zabezpiecza również ścięgna przed kontuzjami i bólem.

✅ Taki produkt idealnie nadaje się do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej, martwych ciągów, bicepsów i tricepsów.

✅ Niezawodny w podnoszeniu ciężarów

Wybór najlepszej ortezy nadgarstka do ćwiczeń na siłowni zależy od wielu czynników, w tym od:  

  • rodzaju kontuzji
  • rodzaju wykonywanych ćwiczeń
  • wieku
  • chorób reumatycznych
  • etapu rekonwalescencji po kontuzji
  • intensywności ćwiczeń
  • wrodzonych wad budowy lub niestabilności stawów
  • bólu przeciążeniowego

Jaki więc produkt wybrać?

 

Stabilizator nadgarstka UP5365 z neoprenu

Dla większości ludzi najlepszą stabilizacją nadgarstka podczas treningu na siłowni jest opaska neoprenowa z pętelką na kciuk.

✅ Jest uniwersalna, owija się wokół nadgarstka i zapina na rzep.

✅ Dzięki pętelce stabilizator nie zsuwa się i bezpiecznie pozostaje na miejscu.

✅ Można łatwo zmieniać stopień podparcia i kompresji, regulując napięcie paska.

✅ Jest idealna w celu zapewnienia dodatkowej ochrony i wsparcia nadgarstka podczas treningu siłowego lub ćwiczeń z masą własnego ciała.

Jeśli ból nadgarstka jest przewlekły lub długotrwały, w np. zapaleniu ścięgna nadgarstka czy innej tendinopatii, utrzymywanie wyższej temperatury (dzięki neoprenowi*) w obrębie ścięgien przyspieszy ich rekonwalescencję oraz umożliwi skuteczniejszą pracę.

*Neopren to materiał na bazie gumy, który dobrze zatrzymuje ciepło.

Opaska kompresyjna na nadgarstek z paskiem na rzep UP5177 czyli owijka inaczej

Jest to wygodny produkt 2 w 1. Można go używać w 2 opcjach:

✅ Jako opaskę kompresyjną z dodatkowym pasem, który można docisnąć lub poluzować, w zależności od potrzeby.

✅ Jako samą opaską kompresyjną po odpięciu paska.

✅ Wybór takiego produktu sprawia, że można używać go w różnych sytuacjach i ćwiczeniach oraz na różnych etapach rekonwalescencji po kontuzji. Oznacza to, że nie trzeba kupować pierwszego produktu do mocnego usztywnienia nadgarstka, a następnie kolejnego do lżejszego.

✅ W kilka sekund można dopasować produkt do aktualnych potrzeb.

✅ Sprawdzi się on również do używania na co dzień oraz profilaktycznie do pracy lub w trakcie uprawiania innych sportów, nie tylko na siłowni, ale również jako zabezpieczenie nadgarstka na rowerze, podczas gry w tenisa, golfa, itp.

 

Stabilizator nadgarstka i kciuka z szyną UP5369

Niewielka kontuzja kciuka lub trwająca rekonwalescencja nie oznacza całkowitej rezygnacji z ćwiczeń.

✅ Orteza z usztywnieniem kciuka dzięki zastosowanym 2 szynom stabilizuje kciuk i zapobiega jego poruszaniu się, co jest niezwykle istotne w procesie rehabilitacji.

✅ W tym produkcie nadgarstek również jest usztywniony dzięki zapięciom na rzep.

✅ Stabilizator nadgarstka i kciuka z szyną UP5369 jest również wykonany m.in. z neoprenu, który utrzymuje ciepło w obrębie nadgarstka, co przyspiesza gojenie się kontuzji.

Uszkodzony kciuk jest raczej przeciwskazaniem do podnoszenia ciężarów, czy innych ćwiczeń ze sztangą, ale istnieją przecież inne ćwiczenia na siłowni, które można wykonywać bez obciążania tej części ręki.

 

Bandaż elastyczny wielorazowy na rzep UP5690

Inną popularną opcją jest bandaż elastyczny wielokrotnego użytku.

✅ Owija się go wokół nadgarstka, dostosowując kompresję do własnych potrzeb.

✅ Jego długość bez rozciągania wynosi 70 cm, co oznacza, że ​​można go owinąć wielokrotnie.

✅ Zapewnia bardzo wysoki poziom wsparcia, a jednocześnie pozwala na ćwiczenia. Jest jednak bardziej masywny i nie jest tak wygodny w stosowaniu jak inne propozycje.

✅ Najlepszy wybór, jeśli chcesz podnosić większe ciężary.

 

Stabilizator kompresyjny nadgarstka z szyną i pasami UP5186

Jeżeli kontuzja jest na tyle poważna, że nie można wykonywać żadnych ruchów ręką, to z pomocą może przyjść najbardziej zaawansowany produkt w naszej gamie.

✅ Jest to stabilizator kompresyjny z wyjmowaną szyną oraz dodatkowymi pasami.

✅ Przy jego użyciu staw nadgarstkowy pozostaje w neutralnej, wolnej od bólu pozycji. To kolejny produkt w stylu 2 w 1:

✅ Posiada wyjmowaną, solidną metalową szynę do mocowania nadgarstka w odpowiedniej pozycji, a także dodatkowy pasek do kompresji.

✅ Gdy stan urazu ulegnie poprawie, można wyciągnąć szynę, aby umożliwić ruch, ale opaska wciąż zapewnia solidne wsparcie uciskowe.

Oklejanie nadgarstków taśmami i bandażami jednorazowymi

Jeżeli preferujesz jeszcze inne rozwiązanie, to proponujemy taśmy, którymi okleja się nadgarstek.

Istnieją różne rodzaje taśm, jednak w przypadku kontuzji nadgarstka najlepiej sprawdzą się taśmy kohezyjne oraz sztywne taśmy sportowe powlekane tlenkiem cynku.

  1. Te pierwsze, czyli Bandaż samoprzylepny kohezyjny to elastyczna taśma, który przykleja się tylko do siebie, a nie do skóry. Bardzo łatwy do rozerwania i nałożenia, prawdopodobnie zapewnia maksymalny poziom wsparcia nadgarstka możliwy podczas treningu siłowego. Uważaj, aby nie nakładać go zbyt ciasno. Jest on przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku i nie można go ponownie wykorzystać.
  2. Kolejną opcją jest sztywna, nierozciągliwą taśma sportowa z tlenkiem cynku. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że oklejasz nadgarstek tak, jak potrzebujesz i dostosowujesz poziom wsparcia do swoich potrzeb. Wadą jest to, że prawdopodobnie będziesz potrzebować instrukcji, jak prawidłowo ją nałożyć, więc wizyta u dobrego fizjoterapeuty powinna rozwiać wątpliwości.

Bandaż samoprzylepny kohezyjny

Sztywne taśmy sportowe

Wciąż nie wiesz, jaki stabilizator nadgarstka wybrać na siłownię? Zobacz wszystkie nasze ortezy:

Stabilizatory nadgarstka i kciuka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *