Najlepsze stabilizatory kostki

Najlepsze stabilizatory kostki różnią się od siebie pod względem konstrukcji, a wybór odpowiedniego zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju kontuzji i aktywności sportowej.

Jakie więc będą najlepsze i które z nich wybrać?

Najlepsze stabilizatory kostki na słabe lub niestabilne kostki

Jeśli masz słabe lub niestabilne kostki i po prostu potrzebujesz trochę dodatkowego wsparcia, stabilizująca opaska na kostkę z dodatkowymi bocznymi wzmocnieniami lub paskami pomoże zapobiec skręceniu się kostki. 

Kluczową korzyścią jest wspomaganie propriocepcji, czyli czucia głębokiego (zmysł kinestetyczny, kinestezja).

Żadna orteza stawu skokowego nie zapobiegnie całkowicie skręceniu kostki, dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać również ćwiczenia rehabilitacyjno – wzmacniające.

LEKKIE WSPARCIE

Zapobiegawczo, we wczesnych stadiach kontuzji i bezpośrednio po skręceniu kostki najlepsze jest elastyczne wsparcie kostki. Pomaga zmniejszyć ból i zapewnia niski i średni poziom wsparcia.

Stabilizator opaska kompresyjna kostki UP5155 wykonana jest z kompresyjnego materiału, który uciskając lekko stabilizuje staw skokowy oraz pobudza krążenie. 

Nadaje się do uprawiania sportu i posiada właściwości oddychające. 

ŚREDNIE WSPARCIE

Dla łagodnego oraz umiarkowanego wsparcia odpowiedni będzie stabilizator neoprenowy kostki z pasami UP5225.

Neopren to materiał posiadający właściwości termiczne, utrzymuje wyższą temperaturę w obrębie stawu, co przyspiesza regenerację. 

Stabilizator posiada otwór na piętę oraz pas do mocniejszego dopasowania wokół kostki.

WSPARCIE WYSOKIE

Jeśli masz osłabione więzadła lub jesteś po kontuzji i potrzebujesz jeszcze większego wsparcia, wybierz stabilizator kompresyjny kostki z pasem UP5170.

Uszyty jest z kompresyjnego, bezszwowego i uciskowego materiału, który zapewnia większą stabilizację przy jednoczesnym komforcie. Posiada pas na rzepy do lepszego dopasowania.

Stabilizator ten nadaje się do uprawiania sportu i posiada właściwości oddychające.

ŚCIĘGNO ACHILLESA

Zapalenie ścięgna Achillesa to stan zapalny/zwyrodnienie ścięgna z tyłu nogi, nad kostką do połowy łydki. W przypadku tego urazu najlepiej sprawdzi się Stabilizator kostki i ścięgna Achillesa z żelem UP5188

Posiada wewnętrzną podkładkę żelową, która umieszczona jest w taki sposób, aby zapewniać miejscowe wsparcie ścięgna Achillesa, a odpinany elastyczny pasek zapinany na rzep umożliwia regulację nacisku oraz poczucie dodatkowej ochrony całej kostki.

INNE URAZY KOSTKI

Inne urazy wpływające na ścięgna wokół stawu skokowego obejmują zapalenie ścięgna strzałkowego oraz zapalenie ścięgna przedniego. Są to często przewlekłe urazy spowodowane przeciążeniem.

Stabilizator neoprenowy kostki UP5220 pomaga utrzymać ciepłotę ciała w miejscu kontuzji, chronić staw i wspomagać proces gojenia. Ścięgna działają lepiej, gdy są ciepłe.

Pamiętajmy jednak, aby każdy uraz skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą, co pomoże określić stopień uszkodzenia stawu i dobrać odpowiedni stabilizator.

NAJLEPSZE STABILIZATORY KOSTKI DLA PIŁKARZY

Stabilizator kostki piłkarski sznurowany UP5520 przeznaczony jest szczególnie dla piłkarzy, ponieważ:

Pozwala graczom trenować bez ograniczeń zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę.

Wysokie wycięcie z przodu i wąska dolna część pozwalają na swobodne poruszanie nogą.

Giętkie stalowe sprężyny zapewniają ochronę przed skręceniami inwersyjnymi oraz pomagają wzmocnić obie strony kostki.

Wewnątrz stabilizatora zastosowano specjalny materiał antybakteryjny, zapobiegający “przegrzaniu” i poceniu się stopy (odprowadzający wilgoć), zapewniający również ochronę przed bakteriami wywołującymi przykre zapachy czy grzybicę.

Łatwy do dopasowania dzięki sznurowadłom

Postępowanie po skręceniu kostki

Wszystkie skręcenia kostki należy traktować zgodnie z zasadami PRICE. Nazwa ta wzięła się od pierwszych liter angielskich wyrazów:

  1. PROTECTION – ochrona
  2. REST – odpoczynek
  3. ICE – lód (chłodzenie)
  4. COMPRESSION – ucisk
  5. ELEVATION – uniesienie

Zasadę PRICE należy stosować przez pierwsze 48-72 godziny po urazie. Uszkodzone miejsce należy unieruchomić, nie wolno też obciążać kontuzjowanej kończyny.

WAŻNE!

Stabilizatory powinny być traktowane jak element ubioru – bieliznę, a tym samym używane przez jedną osobę, ze względu na bliski kontakt ze skórą i utrzymanie odpowiedniej higieny. Ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru tak, aby stabilizator nie był ani za ciasny, ani za luźny.

PEŁNA OFERTA STABILIZATORÓW KOSTKI DOSTĘPNA TUTAJ - KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *